Pages Menu

Categories Menu

Posted by on maj 22, 2022 in Nie samymi finansami |

Po co są elektrody krążkowe?

Po co są elektrody krążkowe?

Jak wiadomo w obecnych czasach możemy zauważyć, iż na rynku pojawiają się coraz to nowsze urządzenia. To w sumie dobrze, gdyż to właśnie dzięki temu można zobaczyć jak technologia posuwa się znacznie do przodu. Bardzo popularnym sprzętem stała się zgrzewarka. Warto dodać, iż można wyróżnić kilka rodzajów, czy to do blach, metalu, do folii czy rur. Każda z nich ma oczywiście inne zastosowanie. Wiadomo także, że każda z nich potrzebuje innych części. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić czym są i do czego służą elektrody krążkowe. Jeśli zatem  ktoś jeszcze nie słyszał o takim rozwiązaniu to warto zapoznać się z treścią. Być może kogoś zainteresuje i będzie chciał kupić takie elektrody.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje zgrzewarek?

Jak wiadomo w sklepach stacjonarnych czy tez internetowych można znaleźć naprawdę dość spory wybór zgrzewarek. Jedną z  takich najpopularniejszych i najczęściej używanych jest zgrzewarka punktowa. Są one przeznaczone do metalu. Warto dodać, iż są one bardzo proste w budowie i bardzo bezpieczne w obsłudze, więc  na pewno nikt nie musi się o nic martwić. Ważne jest też to, iż jest dość tania w eksploatacji. Dodatkowo jeśli występuje bardzo dobre odprowadzenie ciepła i to poprzez skuteczny system wodnego chłodzenia można zauważyć, iż dzięki temu zapewniona jest dłuższa  żywotność elektrod zgrzewających. A o to właśnie chodzi. Wykorzystywane są w różnych branżach, do których można zaliczyć między innymi: branże wentylacji, klimatyzacji czy nawet budownictwa.

Kolejnym równie popularnym rodzajem jest zgrzewarka liniowa. Są to urządzenia, które przede wszystkim przeznaczone są między innymi do  pakowania towarów w folię termokurczliwą. Ponadto takie zgrzewarki znajdują dość spore zastosowanie do tego, aby można było bardzo szczelnie zamykać różnego rodzaju produkty. Ważne jest to, iż nie wymaga czasu nagrzewania. A to wszystko dzięki temu, iż takie zgrzewanie odbywa się na zasadzie zgrzewu impulsowego. Na rynku można spotkać rodzaje, które występują z opcją odcinania.

Czym są elektrody krążkowe?

Jest to jedna z części, która znajduje się w zgrzewarkach liniowych. Mają one okrągły kształt. Ponadto elektrody krążkowe, które przeznaczone są do zgrzewarek są wykonywane z dobrego materiału. Takim materiałem jest nic innego jak specjalistyczna miedź stopowa.  Ważne jest także to, jak one są wykonywane. Otóż tego typu elektrody robione są z wykorzystaniem metody  obróbki plastycznej, która wykonywana jest zarówno na gorąco jak i na zimno. Jednak musimy pamiętać, iż musi być   dobrana odpowiednia obróbka cieplna. Istotną informacją co dla niektórych na pewno będzie to, iż tego typu elektrody, które wykorzystywane są w zgrzewarkach, wykonywane są tylko i wyłącznie z dobrej jakościowo,  specjalistycznej miedzi stopowej. Ponadto mogą być one  wykonane w dwóch wersjach. Pierwsza jest  z chłodzeniem wodnym a druga bez chłodzenia. To jaką wybierzemy zależy tylko od nas i od modelu naszej zgrzewarki.